tel. kom: 601 40 33 30biuro@edgeline.pl

O firmie

Strona Główna / O firmie

Nasza firma powstała w 1990 roku i jest obecnie spółką cywilną o nazwie”Edge Line”. Od 1994 roku specjalizuje się w obsłudze administracyjnej kamienic prywatnych i budynków apartamentowych. Nie powstała z przekształcenia jakiegokolwiek Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej lub innego tego typu firmy, nie działa również w oparciu o umowy agencyjne. Od roku 1994 głównym przedmiotem naszej pracy jest administrowanie i zarządzanie:

  1.  prywatnymi kamienicami czynszowymi  (również ich udziałami)
  2.  prywatnymi budynkami wielorodzinnymi
  3. kamienicami i nowszymi budynkami wielorodzinnymi należącymi dowspólnot mieszkaniowych
  4. prywatnymi lokalami i obiektami komercyjnymi (np. budynkiem wynajętym na gabinety lekarskie, kompleksem garażowym, obiektem z halami przeznaczonymi na magazyny, produkcję i usługi)
  5. pojedynczymi prywatnymi apartamentami i mieszkaniamiwynajmowanymi na wolnym rynku

Zasoby

Specyfikacja usług

Z uwagi na fakt, że wiek większości kamienic – których obsługą się zajmujemy praktycznie od początku naszej działalności – przekracza 80 lat, nabraliśmy sporego doświadczenia w dbaniu o ich techniczne utrzymanie oraz w nadzorowaniu rzetelności wykonania wszelkich prac konserwacyjnych, remontowych i modernizacyjnych.

Wielokrotnie zajmowaliśmy się usuwaniem awarii, przeprowadzaniem napraw oraz planowych remontów i adaptacji pomieszczeń. Administrowanie budynkami blisko stu letnimi, jak również wpisanymi do rejestru zabytków, spowodowało przyjęcie w sposób naturalny, w naszej codziennej pracy – trybu częstych wizyt w każdym budynku, częstego kontaktu z Mieszkańcami i ciągłego kontrolowania stanu technicznego oraz porządków.

Przez lata działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym sprawnie przebiega koordynacja działań naszego niewielkiego zespołu oraz współpracujących z nami konserwatorów, serwisantów i większych ekip remontowych. Każda ze stosowanych procedur jest odpowiednio modyfikowana i adoptowana do każdej administrowanej nieruchomości – z uwagi na ich odmienność – w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne dla uzyskania pożądanych efektów – bezproblemowej eksploatacji i utrzymania technicznej sprawności.

W przypadku zarządzanych i administrowanych przez naszą spółkę budynków wielorodzinnych przykładowo:

– kamienice posiadają: – powierzchnie użytkowe od 600 do 1400 m2, – ilość pięter 4, – ilość mieszkań od 6 do 15,

– budynki apartamentowe posiadają: – powierzchnie użytkowe od 2.500m2 do 4.000 m2, – ilość pięter 5, – ilość mieszkań do 32, – lokale użytkowe usytuowane na parterze,

– większe budynki posiadają: – powierzchnie użytkowe ok. 10.000m2, – ilość pięter do 14, – ilość mieszkań do 200, – lokale użytkowe na parterze, – parkingi na posesji oraz – garaże podziemne.

Nowe budynki najczęściej dysponują garażami wielostanowiskowymi, w tym również wielopoziomowymi. Największe garaże w obsługiwanych przez nas zasobach mają powierzchnię ok. 3.000m2 i 3 poziomy.

Budynki wielorodzinne oraz apartamentowi wybudowane w ostatnich latach – wyposażone są w windy osobowe oraz osobowo-towarowe wiodących producentów europejskich.

Najczęściej w przypadku nowych budynków spotykane są instalacje centralnego ogrzewania [CO] oraz ciepłej wody użytkowej [CWU] – zasilane z wymienników lub kotłów gazowych. Natomiast instalacje lokali wyposażone są w urządzenia pomiarowe wszystkich zużywanych mediów (wodomierze wody zimnej, wodomierze wody ciepłej, ciepłomierze, liczniki energii elektrycznej, liczniki gazu).

W nowoczesnych realizacjach mamy do czynienia również z: – rozbudowanymi instalacjami ochrony przeciwpożarowej (czujki dymu, detektory, centrale p.poż., gaśnice, hydranty, instalacje oddymiania, bramy p/pożarowe itp.), – instalacjami wentylacji (liczne piony wentylacyjne), – klimatyzacji, – instalacjami zbiorczymi TVSAT, – wideo-domofonowymi, – inst. Internetu, – monitoringu wizyjnego (CCTV), – dozoru realizowanego przez Pracowników agencji ochrony.

W obsługiwanych przez nas starszych zasobach (kamienicach) – często realizowane są już od lat zabiegi rewitalizacyjne polegające na wymianie lub modernizacji instalacji wspólnych dostarczających media (instalacji: – wodociągowych, – kanalizacyjnych, – elektrycznych, – gazowych, – domofonowych), zmianie sposobów ogrzewania lokali, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, zabiegach termomodernizacji, itp. Planowane są również w najbliższym czasie montaże wind osobowych. Często w kamienicach adoptowane są na lokale nieużytkowane powierzchnie strychów, oficyn i piwnic, a elewacje frontowe remontowane i przywracane do pierwotnego stanu.

Klienci

W związku z tym, że Właścicielami wielu administrowanych przez nas budynków są osoby fizyczne mieszkające za granicą oraz firmy (Australia, Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Izrael, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone) – standardem w naszej pracy jest wymiana informacji, przesyłanie sprawozdań i informowanie na bieżąco o wszystkim istotnym, co się dzieje z nieruchomością – a przede wszystkim uzgadnianie naszych działań z Właścicielami. Podkreślamy tutaj pracę dla Właścicieli nie przebywających „na miejscu”, ponieważ jednym z najistotniejszych czynników w tego typu usłudze jest zaufanie, które zdobywa się solidną pracą, całymi latami.

W przypadku Właścicieli przebywających w kraju – nasze kontakty są częste i bezpośrednie, przez co wiele spraw uzgadnianych i załatwianych jest na bieżąco jeszcze szybciej, z pominięciem korespondencji.

Kwalifikacje i przygotowanie zawodowe

Dysponujemy niewielkim zespołem, posiadającym odpowiednie kwalifikacje i dwudziestoletnie doświadczenie. Posiadamy ukończone kierunkowe studia podyplomowe oraz licencję zarządcy nieruchomości. Cały czas podnosimy kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnego typu szkoleniach.

Współpracownicy

Współpracujemy od lat wyłącznie ze sprawdzonymi kooperantami, szczególnie w branżach instalacyjnych i ogólnobudowlanych, – w zakresie projektowania, – wykonawstwa i – nadzoru. Nasi Współpracownicy to osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych, najczęściej dysponujące wieloletnim doświadczeniem.

Na stałe współpracujemy z:

1/ różnej wielkości firmami prywatnymi świadczącymi usługi ogólnobudowlane, instalatorskie, specjalistyczne, i porządkowe,

2/ architektami i projektantami oraz specjalistami różnych branż budowlanych,

3/ kancelariami adwokackimi, adwokatami oraz radcami prawnymi,

4/ rzeczoznawcami majątkowymi i pośrednikami w obrocie na rynku nieruchomości,

5/ kilkoma agentami ubezpieczeniowymi,

6/ osobami fizycznymi działającymi w oparciu o umowy zlecenia, świadczącymi głównie usługi porządkowe.

Firmy stale współpracujące z nami to:

– P.U.H. „Instalbud Z. Kula” (branża instalacyjna /sieci wewnętrzne i zewnętrzne, przyłącza/: gaz, wodociągi, kanalizacja, centralne ogrzewanie, prace ziemne i ogólnobudowlane)

– „El-Com Serwis” T. Grzegorczyk (instalacje: domofonowe)

– „Uni Eltro” K. Potapowicz (instalacje: domofonowe, anteny TV, TV kablowa, inst. alarmowe i elektryczne)

– P.H.U. ”Okno Piast” (produkcja i montaż: stolarka okienna i drzwiowa z PVC i aluminium, parapety),

– „Prozamar” Zakład Projektowo Usługowy (usługi projektowe i architektoniczne)

– Z.U. Elektroinstalacyjnych T. Gicala (prace elektroinstalacyjne)

– ZUN K. Fraś (prace elektroinstalacyjne)

– „Termo-Serwis” Technika Grzewcza i Sanitarna (usługi obsługi i dozoru urządzeń grzewczych, kotłowni, wymiennikowni, wentylatorów i klimatyzacji)

– „Sanitar Express” Zakład instalacji Tomasz Kawecki (instalacje sanitarne i gazowe wewnętrzne)

– „Instalacje od A do Z” mgr Artur Zubalski (udrażnianie kanalizacji, inspekcja TV, wykonawstwo instalacji sanitarnych)

– Usługi Remontowo Budowlane J. Potoczny (prace ogólnobudowlane i wykończeniowe)

– Usługi Remontowo Budowlane J. Kotek (prace ogólnobudowlane, instalacje sanitarne)

– Z.I. Sanitarnych i Budowlanych R. Napiórkowski (instalacje sanitarne i gazowe wewnętrzne)

– F.U.„Marem” M. Cierzak (prace ogólnobudowlane i wykończeniowe)

– Usługi Ogólnobudowlane M. Koster (malowanie dekoracyjne i tapetowanie)

– Zakład Remontowo-Budowlany „Dach Ekspres”, Bogumił Czarny (prace dekarskie)

– Usługi Kominiarskie I. Maj (dozór i obsługa kominiarska budynków)

– „Comfort Style” Sp. z o.o. (kompleksowe usługi porządkowe)